Екологічний сайт
міста
Дніпродзержинськ
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Годинник
Календар


          Унаслідок господарської діяльності людини у природному середовищі нагромаджуються не властиві йому речовини. Серед них тверді відходи (сміття) та хімічні сполуки, які призводять до забруднення довкілля. 

          Забруднення довкілля  — процес зміни складу і властивостей однієї або декількох сфер Землі внаслідок діяльності людини. Приводить до погіршення якості атмосфери, гідросфери, літосфери та біосфери. 

          Забруднення атмосфери – це надходження в повітря або утворення в ньому фізичних агентів, хімічних речовин чи організмів, які мають негативний вплив на середовище життя або наносять матеріальні збитки.

         Атмосфера – газова оболонка Землі, що простягається у космічний простір приблизно на 3000 км.

         Забруднення гідросфери – це надходження в гідросферу забруднювачів у кількостях і концентраціях, здатних порушувати нормальні умови середовища водних об'єктів: рік, естуаріїв, водосховищ та інших штучних водойм, озер, океанів і морів, ґрунтових і підземних вод.

         Найважливішим наслідком забруднення води є те, що, потрапляючи у водойми, забруднювальні речовини спричинюють зниження її якості. 

   Забруднення літосфери – це проникнення в товщу корінних порід антропогенних забруднювачів. Зазвичай виникає в процесі вертикального водного стоку. Особливо небезпечне в разі закачування й захоронення відходів та проникнення в глибини землі пестицидів, мінеральних добрив та інших речовин, що застосовуються в промисловості, сільському та комунальному господарстві.

   Забруднення ґрунтів – це надходження і виникнення в ґрунті нових, зазвичай не характерних для нього фізичних, хімічних і біологічних агентів або перевищення їх рівня і концентрації. Розрізняють різні форми забруднення ґрунтів, у тому числі радіоактивне, мікробне тощо. Забруднення ґрунтів змінює хід ґрунтоутворення, знижує продуктивність ґрунту, урожайність сільськогосподарських культур, викликає накопичення забруднювачів у рослинах, з яких вони попадають в організм тварин, людини, призводить до послаблення самоочисної функції від хвороботворних та ін. небажаних мікроорганізмів.

Друзі сайту
www.eco-live.com.ua - Екологія життя, навчальний сайт на екологічну тематику Червона книга України
Статистика
Besucherzahler mail order russian brides
счетчик для сайта

Copyright © Olya
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz